چالش های ترجمه علمی ، چگونه بر آنها غلبه کنیم؟ - ترجمه وبلاگ اخبار

[ad_1] ترجمه علمی احتمالاً یکی از پیچیده ترین است. همانطور که می توانید تصور کنید ، باید نه تنه

توسط HONARENEWS در 3 فروردین 1400
[ad_1]

ترجمه علمی احتمالاً یکی از پیچیده ترین است. همانطور که می توانید تصور کنید ، باید نه تنها کلمات را به این ترتیب در نظر بگیرید ، بلکه باید معنای خاصی را که این اصطلاحات به زبان علمی دارند نیز در نظر بگیرید.

بدین ترتیب ترجمه علمی همانطور که ممکن است عادت داشته باشید این کار با ادبیات یا مکالمه بیشتر ارتباط زیادی ندارد. بنابراین ، در این مقاله می خواهیم اهمیت داشتن مترجمان حرفه ای در ایجاد را ستایش کنیم ترجمه علمی و فنی.

چالش های اصلی ترجمه علمی و فنی چیست؟

سه تا وجود دارد مهمترین ویژگیها ارائه شده توسط این اسناد ما در زیر آنها را نشان می دهیم.

1. اصطلاحات شخصی

اولین مشکلی که با آن روبرو خواهید شد این است اسطوره اصطلاحات فردی. این اشاره به این واقعیت دارد که هر اصطلاح به روشی منحصر به فرد ترجمه می شود و هیچ پیچیدگی بیشتری در پشت آن وجود ندارد. یا ، آنچه که همان است ، واقعیت تصور غلطی است که یک کلمه همیشه معنی یکسانی دارد.

اکنون ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توانید این متون را ترجمه کنید. پاسخ نادرست است: بستگی به زمینه دارد. بنابراین مهم است آنها همچنین در مورد علم می دانند و جنبه های کاملاً دقیق مسئله ترجمه شده را درک کنید.

2. مداخله دقیق در ترجمه علمی

دومین چالشی که می خواهیم در مورد آن با شما صحبت کنیم این است تداخل دقیق. ما همیشه عادت کرده ایم که اصطلاحات یا اصطلاحات لاتین را از زبانهای دیگر باستان به همه زبانها شبیه کنیم. بنابراین از استفاده نترسید اصطلاحات زبان مبدا. این امر همچنین به خود دانشمندان امکان می دهد متن را بر اساس زمینه درک کنند.

3. سادگی و حداکثر دقت

سرانجام ، ما می خواهیم در مورد اهمیت سختگیری در متن برای ارتباط علمی صحبت کنیم ، جایی که کلمه به آن نیاز دارد. دقت و سادگی. وقتی به اصطلاحات غیرمعمول در زبان مراجعه می کنیم ، این مسئله پیچیده به نظر می رسد. و به همین دلیل است که دستیابی به ترجمه علمی تازه و در عین حال دارای همه افراد بسیار دشوار است دقت چه چیزی نیاز دارید.

به این معنی ، برای به دست آوردن زبان تازه و راستگودر نظر گرفتن مترادف ها ، ساختارهای دستوری (که باید تا حد ممکن ساده شوند) ، بندهای تبعی ، نوع ثبتی که می خواهیم استفاده کنیم و اینکه آیا اختصارات استفاده می شود یا نه ، مهم است. اگر در مورد نمونه صحبت کنیم ، این می تواند به خطر بیفتد دوستان دروغین.

به طور خلاصه ، همانطور که مشاهده کردید ، ترجمه علمی بسیار پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. بنابراین ، اگر آنچه می خواهید از این سرویس استفاده کنید ، توصیه می کنیم با ما تماس بگیرید متخصصانی که قادر به ترجمه خوب هستند. به یاد داشته باشید که این باید قابل درک باشد و نباید در موضوع مورد نظر اشتباه کنید. ما به شما توصیه می کنیم با خدمات ترجمه حرفه ای ما مشورت کنید. اگر سوالی دارید ، با ما تماس بگیرید تا بتوانیم آنها را حل کنیم!

عکس


[ad_2]
منبع
نظرات کاربرن