نشر ترجمه چیست؟ - وبلاگ برای اخبار ترجمه

[ad_1] شاید بیش از یک بار فکر کرده باشید که چرا ماشین ها همه کارها را انجام نمی دهند ترجمه. حتی

توسط HONARENEWS در 12 اسفند 1399
[ad_1]

شاید بیش از یک بار فکر کرده باشید که چرا ماشین ها همه کارها را انجام نمی دهند ترجمه. حتی امروز با وجود فرهنگ لغت دیجیتال و برنامه نویسی دقیق کامپیوتر ، ممکن است چنین تصوری کنیم ترجمه انسانی او در آخرین ساعات خود است. با این حال ، همانطور که در این مقاله خواهیم دید ، واقعیت کاملا متفاوت است. بله ، درست است که ماشین آلات در ترجمه متون دخالت می کنند ، اما کار افراد در ویرایش بعدی هنوز ضروری است.

پس از انتشار چیست و چرا ترجمه انسانی ضروری است؟

اول از همه ، ما می خواهیم ابتدا توضیح دهیم که دقیقاً ویرایش پست از چه چیزی تشکیل شده است. وقتی نوبت به ترجمه متن می رسد ، می توان به ترجمه ماشینی روی آورد و از این متن دیجیتالی تر ، نسخه بعدی را ساخت ، که البته توسط شخصی انجام می شود.

ماشین آلات بسیار مفید هستند ، اما در مورد متون ، همیشه ضروری است که مردم همان چیزی باشند که هستند آنها را بررسی کنید و آنها را با لحظه ، شرایط و ثبت انطباق دهید، و غیره به عبارت دیگر ، همانطور که کار دیجیتال در ترجمه کامل می شود ، اجتناب ناپذیر است که ارتباط با یک زمینه خاص و شرایط خاص توسط متخصصان واجد شرایط و باتجربه انجام شود.

اول ، ممکن است تعجب کنید که چرا این واقعیت که تعداد ترجمه های بیشتری وجود دارد و استفاده از ماشین آلات ضروری است. حقیقت این است که با توجه به چشم انداز جهانی جهانی شده ، ترجمه متون تقریباً مهم شده است زبانهای عمومی یا زبانهای خاص مناطق مختلف

از آنجا که این ترجمه ها سریع طراحی شده اند و تعداد آنها نیز زیاد است ، از ترجمه استفاده می شود بطور خودکار در رایانه ها و فراتر از آن توسط افراد ویرایش می شود برای بهبود جنبه های خاص این راه دستیابی به حجم زیادی از ترجمه های با کیفیت در زمان ثبت است.

اهمیت زیاد متخصصین ترجمه

بنابراین ، ممکن است از قبل تصور کنید که کار مترجمان در این زمینه دچار تغییر شده است. در حالی که پیش از این آنها باید نگران باشند به دنبال مترادف دقیق باشید و ترجمه را آماده کنید ساختارهای دستوری پیچیده ، اکنون آنها باید بتوانند با متن و جوهر متن سازگار شوند.

بنابراین ، در میان عوامل دیگر ، ضروری است که آنها توانایی کشف احساسات ، ایده ها یا بینش های مفیدتر از قبل را داشته باشند. بنابراین ضروری است که به طور مداوم اهمیتی که در برنامه درسی دانشگاه به سایر جنبه هایی می دهد که اکنون ممکن است در پس زمینه باشد ، اصلاح و اصلاح شود.

خلاصه بعد از انتشار دستور کار است و همانطور که ارائه می دهد یک گزینه عالی است کیفیت عالی برای زمان بسیار سریع. اگر شما می خواهید در مورد این خدمات و نحوه انجام آنها بیشتر بدانید ، دریغ نکنید که با تمام سوالات خود در بلارلو مشورت کنید. ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم!

عکس


[ad_2]
منبع
آخرین مطالب